APRAKSTS

Mazs solītis pretim lieliem panākumiem

 

Vienīgais glābējs ir solis, ko tu sper. Vēl viens solis. Vienmēr viens un tas pats solis tālāk…
Antuāns de Sent-Ekziperī

 

„Exupéry” pirmskolā ir viss jūsu bērnam nepieciešamais: rotaļu un mācību telpas, dienas atpūtas telpas, Montesori klases telpas un bibliotēka, speciālas telpas angļu, latviešu un krievu valodas apguvei, mākslas un amatniecības nodarbību telpas, vingrošanas zāle un baleta zāle, rotaļlaukums svaigā gaisā un pat teātra skatuve.

Bērniem no sešu gadu vecuma virtuvē ir izveidota īpaša vieta kulinārijas nodarbībām un ēdienu gatavošanas prasmju, kā arī galda klāšanas mākas apguvei.

 

 

ÉCOLE MATERNELLE

 

“Exupéry” pirmskolas programmas pamatā ir L’ecole Maternele – viena no pasaulē labākajām izglītības sistēmām pirmskolas vecuma bērniem, kas izstrādāta un tiek plaši izmantota Francijā. Unikālā AGRĪNĀS ATMODAS metode ļauj bērnus efektīvāk sagatavot skolai, jau agrīnā vecumā iemācot viņiem prasmes, kas nepieciešamas strauji mainīgajā mūsdienu pasaulē. Īpaša uzmanība tiek pievērsta abstraktās domāšanas, iztēles un mākslinieciskās gaumes attīstībai. Tādējādi bērni jau 12 mēnešu vecumā sāk apgūt franču valodu un kultūru, kā arī fonētikas, gramatikas un izrunas pamatus.

Bebes

„Les Bébés”

 

Kāpēc tik agri?

Bērnudārza gaitu uzsākšana ir liels notikums kā vecākiem, tā bērniem. Šī vecuma grupas pie mums ir vismazākās – katrā grupā ir ne vairāk par astoņiem bērniem. Nodarbības ilgst vienu stundu, piedaloties arī vecākiem, jo bērnam ir jāpierod pie jaunās vides. Bērns vēro, pierod ne tikai pie vietas, bet arī pie citiem bērniem un pasniedzējiem.

 

Kāpēc mācīties franču valodu tik agrīnā vecumā, kad bērns vēl nerunā savā dzimtajā valodā? Tāpēc ka šajā vecumā bērni neparasti viegli atpazīst un atkārto skaņas. Jo agrāk viņi sāks mācīties svešvalodu, jo agrāk sāks tajā runāt kā savā dzimtajā valodā; citiem vārdiem sakot, bez jebkāda akcenta.

TPS

„Toute petite section” (TPS)

 

Šajā grupā katrā ir ne vairāk kā 16 divus līdz trīs gadus veci bērni, un nodarbības notiek, bērnus sadalot divās apakšgrupās, katrā pa 8 bērniem. Ar katru apakšgrupu strādā pedagogs, asistents un aukle, kas ik bērnam palīdz justies droši visu dienu, ne tikai mācoties franču valodu, bet arī sperot pirmos dejas soļus un metot pirmos salto.

PS

„Petite Section” (PS)

 

3-4 gadi – tas ir vecums, kad bērni ir atvērti visam jaunajam un interesantajam! Viņi grib izzināt un atklāt!

 

Pateicoties Šarla Pero stāstiem, kas bērniem vienmēr ir patikuši un ir iemīļoti arī tagad, viņi iemācās skaitīt, atšķirt krāsas un spert pirmos soļus alfabēta apguvē. Vienlaikus, iepazīstoties ar impresionistu gleznām, bērni ieiet mākslas pasaulē, kas viņiem vēlāk palīdzēs ne tikai izmantot dažādas glezniecības tehnikas, bet arī iemācīties paust savas jūtas, emocijas un idejas.

 

Tikpat vienkāršā un rotaļīgā veidā bērni apgūst arī ievērojamu franču rakstnieku darbus. Pateicoties lomu spēlēm, rotaļā, dziesmām, dzejoļiem un skaistiem kostīmiem, jūsu bērns iemīlēs Žana de Lafontēna fabulas. Sergeja Prokofjeva simfoniskās pasakas „Petja un vilks” varoņi liks emocijām un mūzikas instrumentiem skanēt klasiskās mūzikas ritmā. Mūzika palīdz ne tikai noņemt spriedzi, bet arī aktivizē visu veidu uztveri: dzirdi, redzi un emocijas. Turklāt reizē ar uztveri attīstās arī atmiņa.

 

Šajā grupā jūsu bērnu gaida daudzi atklājumi, jo šajā vecumā viss ir vērsts uz vienu mērķi – augt un mācīties!

MS

„Moyenne Section” (MS)

 

Vidējā vecuma grupas nodarbību laikā bērni tiek iepazīstināti ar stāstu par Gargantiju – neparastu bērnu-gigantu. Ar šī Fransuā Rablē daiļdarba un situāciju spēles palīdzību bērns apzinās atšķirības starp tādiem jēdzieniem kā „liels” un „mazs”, iemācās skaitīt un veikt mērījumus. Jūsu bērns, pateicoties savai iztēlei, nonāks 17. gadsimta Parīzē, kādu to Aleksandrs Dimā ir attēlojis savā ievērojamajā darbā „Trīs musketieri”. Tādā veidā bērni iepazīs šīs dižās pilsētas arhitektūru un pieminekļus un uzzinās par Luvru un Parīzes Dievmātes katedrāli.

GS

„Grande Section” (GS)

 

Pateicoties Antuāna de Sent-Ekziperī darbam „Mazais princis”, vecākās grupas bērni izdarīs savus pirmos atklājumus kosmosa un saules sistēmas sfērā. Visā pasaulē pazīstamais Žila Verna romāns „80 dienās apkārt zemeslodei” jūsu bērnu aizvedīs aizraujošā ceļojumā apkārt pasaulei. Bērni arī uzzinās, kā tiek gatavots pudiņš un spageti, kā arī franču sīpolzupa un bujabēze, saldējums un krēms brilē. Kopā ar mūsu šefpavāru Lauri Aleksejevu viņi varēs pagatavot un nogaršot dažādu valstu ēdienus.

 

Strādājot ar vecāko grupu, īpaša uzmanība tiek pievērsta bērnu mākslinieciskās gaumes attīstībai, Nozīmīgas gleznas, tādas kā Van Goga „Maison jaune” un Monē „Cathedrale de Rouen” bērni pazīs tikpat labi kā izcilo komponistu Debisī un Štrausa portretus.

INDIVIDUALIZĀCIJA

Individuāla pieeja katra skolēna izglītošanai

METODIKAS

Pasaules labākās izglītības sistēmas

VIDE

Droša, motivējoša, multikulturāla apkārtējā vide

SKOLOTĀJU PRASMES

Skolotāji, kas māca savā dzimtajā valodā

JAUNĀKĀS TEHNOLOĢIJAS

Jaunākās tehnoloģijas, infrastruktūra un aprīkojums

STARPDISCIPLĪNU APMĀCĪBA

Bērniem tiek nodrošināta kompleksa apmācība

ATBILDĪBA

Atvērtā, draudzīgā, atbalstošā vidē bērni iemācās uzticēties, atrast savu aicinājumu un kļūt par ieinteresētiem un atbildīgiem pasaules pilsoņiem

Exupery International school uses Swipe.lv for invoicing and accepting payments.

Coordinate Projects Around the World