2020-12-20
Kāpēc skolā ir nepieciešamas pēcstundu nodarbības un kā tās palīdz bērna attīstībā


Ir grūti pārvērtēt pēcstundu nodarbību nozīmi. Mūsdienu pasaule dod bērniem ļoti lielas iespējas, un mūsu skolā piedāvātās pēcstundu nodarbības, palīdz vismaz daļēji iepazīties ar šo iespēju jūru. Plašā pēcskolas aktivitāšu un pulciņu programma ir veidota, lai dotu bērniem iespēju nepiespiestā gaisotnē izmēģināt spēkus dažādās jomās - sākot no zīmēšanas līdz šaham, no dramaturģijas līdz programmēšanai. Skolā piedāvājam nodarbības eksakto, dabaszinātņu, sporta un mākslas jomās visos vecuma posmos. Pēcstundu nodarbības nodrošina arī neformālas saziņas iespējas ar vienaudžiem, kuriem ir kopīgas intereses. Tas ir ļoti svarīgi labvēlīgam psihoemocionālajam fonam, papildu motivācijai un interesei mācīties. Galu galā, daudzas pēcstundu nodarbības jomas ir neformāls izglītības procesa turpinājums vai uz interesēm balstīta izglītība. Bērniem ir lieliska iespēja mācīties franču valodu labā līmenī, praktiski no nulles. Parasti bērniem tiek dota izvēles brīvība, viņi var mēģināt, ja saprot, ka izvēle nav īstā, var mēģināt kaut ko citu. Pēcstundu nodarbības palīdz atklāt bērna stiprās un vājās puses, izaicināt sevi vai darīt to, kas viņiem patīk. Savukārt, vecākiem ir lieliska iespēja novērot bērna progresu un izaugsmi.

Varam teikt, ka visi pulciņi un nodarbības tiek veidotas pēc bērnu izrādītās intereses.

Starp iecienītākajām aktivitātēm pamatskolā ir mozaīkas aktivitātes, kas attīsta smalko motoriku un ir ļoti cieši saistītas ar PYP programmas pilnveidi. Piedāvājam arī šahu, programmēšanu, džudo nodarbības, futbolu, fotoklubu, radošās darbnīcas, tai skaitā - drāma.

Plānojam, ka turpmāk, bērni, par veiksmīgi izpildītu pēcstundu nodarbības programmu saņems sertifikātu savā izvēlētajā sfērā - tātad attīstot savas intereses viņiem būs iespēja saņemt atbilstošu kvalifikāciju.

Pat tagad, ņemot vērā globālās tendences, mēs pielāgojam programmas darbam tiešsaistē. Galvenais ir procesa nepārtrauktība, socializācijas ierobežojuma apstākļos un, protams, programmu satura saglabāšana - vai tā būtu māksla, joga vai IT.

Nodarbības vada gan mūsu skolas skolotāji, kas, kā jau teicām iepriekš, var būt sava veida izglītības procesa turpinājums, gan arī pieaicinām profesionālus speciālistus. Lai atbalstītu bērnus un viņa intereses meklējam iespējas, lai piedalītos dažādos konkursos, sporta pasākumos un arī olimpiādēs.

Pēcstundu nodarbības māca nepārtrauktu attīstību - sākot ar obligātu programmu ar pārbaudījumiem un atzīmēm līdz aktivitātēm prieka pēc, kas bagātina viņu iekšējo pasauli, palīdz viņiem izdarīt pareizo izvēli dzīvē, atrast līdzsvaru starp profesiju un hobiju. Un pats svarīgākais - māca bērniem nepārtraukt mācīties visa mūža garumā.

Pierakstīties jaunumu vēstkopai