2019-12-04
EIS komandas debija Olimpiādē franču valodā


2019.gada 4.decembrī Rīgas Franču licejā notika 50. jubilejas Olimpiāde franču valodā, kas kļuva par svētku debiju mūsu skolai. Pirmo reizi 6., 8. un 9. klašu skolnieki izmēģināja savus spēkus šajās prestižajās sacensībās. Mūsu franču valodas skolotāja - Jeļena Jesajana divu mēnešu garumā trenēja un iedvesmoja EIS komandu, palīdzot audzēkņiem noticēt saviem spēkiem.

Dalībai tika pielaistas skolas, kurās franču valodu apgūst kā pirmo, otro vai trešo svešvalodu. Ar prieku paziņojam, ka EIS 9.klases audzēkne Ailara Seidova ieguva 3.vietu, bet 8.klases audzēkne Karīna Popova saņēma veicināšanas balvu kategorijā – franču valoda kā otrā svešvaloda.

Par nopietnu Olimpiādes etapu kļuva esejas uzrakstīšana par humānisma ideāliem – tik tuvām Antuāna de Sent-Ekziperī idejām, “Mācāmies augt kopā kopējam labumam”. Draudzība, laime, apņēmība – EIS audzēkņi mācās stundās izprast šīs tēmas, apspriež tās pēc grāmatu izlasīšanas un izmēģina sevi literārajos darbos – tas viss ir īpaši svarīgi augošas domāšanas veidošanā.

Olimpiādes motivē veselīgas konkurences attīstību, kā arī pilnveido un attīsta komunikācijas prasmes. Turklāt – iegūtās uzvaras vietas un veicināšanas balvas, kas saņemtas pilsētas un valsts mēroga olimpiādēs, var sniegt privilēģijas iestājoties universitātēs, piemēram – Jūs varat iestāties Latvijas Universitātes Franču valodas katedras budžeta grupā bez konkursa.

Šobrīd EIS komanda gatavojas nākamajam etapam – dalībai nacionālā mēroga olimpiādēs, kas kļūs par jaunu pārbaudījumu mūsu audzēkņiem – tas prasīs drosmi un publiskās uzstāšanās māku, un dos jaunu impulsu radošās pieejas un prezentēšanas iemaņu attīstībai.

No visas sirds apsveicam skolotāju, balvu ieguvējus un visus Olimpiādes dalībniekus, un novēlam tiem panākumus nacionālajā Olimpiādē 2020.gada februārī.

Pierakstīties jaunumu vēstkopai