2020-11-27
EIS skolēni piedalījās fizikas Olimpiādē!


Skola nav tikai nodarbības un pulciņi, tā ir pastāvīga virzība uz priekšu, jaunu iespēju un veidu, kā tās realizēt meklēšana. Šajā grūtajā laikā, kad viss izglītības process norit attālināti, mēs bērnos mēģinam saglabāt interesi par mācīšanos un vēlmi sasniegt kaut ko jaunu.

Mūsu skolas komanda - no 8., 9. un 10. klases - piedalījās atklātā tiešsaistes fizikas olimpiādē vecāko klašu skolēniem, kas katru gadu notiek Prāgā. Šis ir ļoti prestižs masu pasākums, kurā parasti piedalās vairāk nekā 600 komandas no visas pasaules. Lai piedalītos olimpiādē, jāizveido komanda no 5 dalībniekiem, jāizdomā komandas nosaukums un jānosūta pieteikums. Komandas ir sadalītas vecuma grupās. Mūsu skolēni bija vieni no jaunākajiem olimpiādes dalībniekiem.

Komandas uzdevums ir trīs stundu laikā izpildīt maksimālo uzdevumu skaitu. Ja tie tiek atrisināti, tiek piedāvāti jauni uzdevumi. Punkti tiek piešķirti par pareizām atbildēm, savukārt par nepareizām atbildēm punkti tiek atņemti. Komandai jāvienojas par to, kā atrisināt konkrētu problēmu, kā pasniegt atbildi. Tas ir komandas darbs, kurā panākumi ir atkarīgi no spējas sadalīt pienākumus komandā un uzticēties vienam otram.

Pēc olimpiādes rezultātiem mūsu vecuma grupā skolas komanda no 160 komandām ieņēma 59. vietu. Sacensībās piedalījās četras Latvijas komandas - pēc Latvijas reitinga zaudējām tikai vienai komandai, kas tagad gatavojas pasaules fizikas olimpiādei. Parasti pēc tiešsaistes sacensībām komanda var pieteikties uz dalību Prāgā, taču, tā kā šogad ceļošana nav iespējama, šo gadu mēs uztveram kā sagatavošanās un treniņu laiku, lai nākotnē mēs varētu doties un piedalīties olimpiādē klātienē.

Šāda līmeņa sacensības ir lieliska motivācija skolēniem mācīties. Gatavošanos un dalību olimpiādē bērni uztver emocionāli un ar entuziasmu, parādot īstu aizraušanos un demonstrējot sportisku garu.

Komanda cītīgi trenējās, stundu grafikā tika noteikts īpašs laiks, lai sagatavotos olimpiādei, un mēs esam ļoti priecīgi, ka esam piepildījuši savu mērķi - kļūt par skolu, kas ir atvērta, atmosfēriska un ar augstiem mācību rezultātiem.

Lai iekļūtu komandā, bērniem nācās iziet atlasi skolā. Pērn divi mūsu audzēkņi piedalījās Latvijas olimpiādē, tādējādi izmēģinot savus spēkus un piedzīvojot sacensību drudzi.

Komandas veidošana ir ilgs, rūpīgs un sistemātisks darbs. Tā ir dalībnieku atlase, apmācība, lai rezultātā mēs iegūtu augstākos sasniegumus.

Jau 15. janvārī plānojam piedalīties Latvijas fizikas olimpiādē - lielākajā olimpiādē mūsu valstī. Tas nav viegls uzdevums, konkurence šeit ir ļoti liela - viens dalībnieks spēlē pret gandrīz 2500 dalībniekiem. Olimpiāde notiek latviešu valodā, un, gatavojoties pasākumam, mēs uzlabojam arī skolēnu valsts valodas zināšanu līmeni - starptautiskas skolas audzēkņiem tas ir papildu izaicinājums un atbildība.

Mēs apsveicam mūsu dalībnieku komandu ar veiksmīgu sniegumu un lepojamies ar katru no viņiem: Mihailu, Levu (komandas kapteinis), Vladislavu, Karīnu un Marinu! Lieliska komanda un lieliski rezultāti! Paldies mūsu fizikas skolotājam Sergejam Bratarčukam par nenovērtējamo ieguldījumu.

Starptautiskā skola "Exupery" turpina pavērt jaunus apvāršņus saviem skolēniem. Pievienojies mums!

Pierakstīties jaunumu vēstkopai