2020-01-20
Starptautiskā skola Ekziperī ievieš robotikas kursu visās klasēs


20.janvārī Starptautiskajā skolā Ekziperī tiks atklāta robotikas un programmēšanas nodarbību klase “Robotics”. Kompānijas ROBBO Somijas filiāle (ROBBO Finland) ir uzstādījusi 10 komplektus, kas sastāv no robotizēta mehānisma, plates robota vadībai, papildus devēju komplekta un programmnodrošinājuma. Izmantojot ROBBO konstruktorus, 1. līdz 9. klašu audzēkņi varēs veidot savus robotus, iemācīsies tos vadīt, apgūs matemātikas jēdzienus un programmēšanu.

Turklāt skola ir iegādājusies izglītojošu 3D printeri, lai apgūtu prototipēšanas un 3D drukāšanas pamatus. Ar tās palīdzību bērni varēs patstāvīgi izgatavot savu nākotnes robotu korpusu daļas un mehānismus. “ROBBO robotu konstruktori ir radīti uz atvērtās programmatūras un aparatūras nodrošinājuma bāzes, kas padara mācību procesu daudz efektīvāku,” saka skolas direktors Rojs Vaits. “Nodarbībās audzēknis ne tikai soli pa solim sekos instrukcijai, bet arī spēs tehniski improvizēt, izvēloties gala rezultātu un veidu kā to sasniegt. Turklāt, ROBBO nodrošina labi sagatavotu mācību komplektu ar detalizētiem nodarbību plāniem. ”

Sadarbība ar Ekziperī skolu ir pirmā kompānijas ROBBO pieredze darbā ar iestādēm Latvijā. “Mums ir tuva ideja, ko praksē īsteno Ekziperī Starptautiskajā skolā: izglītot radošus, atbildīgus un neatlaidīgus bērnus, dodot viņiem iespēju apgūt prasmes, kas nepieciešamas panākumu sasniegšanai nepārtraukti mainīgajā pasaulē,” sacīja ROBBO dibinātājs Pāvels Frolovs. - Mūsu produkti ir pārstāvēti 16 valstīs. Arī Latvijas tirgus ir mums pievilcīgs. ”

ROBBO ir starptautisks uzņēmums, izglītības robotu sistēmu, kas veidotas uz atklātas programmatūras un aparatūras nodrošinājuma bāzes, izstrādātājs. Uzņēmuma galvenās nodaļas atrodas Somijā (ROBBO Finland), Krievijā (AS "ROBBO") un Japānā (ROBBO Japan). Ar ROBBO palīdzību tiek apmācīti 50 000 bērnu vairāk nekā 200 skolās un 110 pulciņos 17 pasaules valstīs: Somijā, Krievijā, Lielbritānijā, ASV, Spānijā, Vācijā, Itālijā, Vjetnamā, Taizemē, Ķīnā, Kazahstānā, Baltkrievijā, Ukrainā, Tadžikistānā, Izraēlā, Japānā un Latvijā. ROBBO divas reizes ir uzvarējusi Google RISE Awards konkursā, kā arī ir Somijas ("FinLanding") un Japānas ("Fukuoka Startup Day") valdību konkursos.

Pierakstīties jaunumu vēstkopai