2021-03-26
EIS ir pirmā skola-pansija, kas piedāvā IB DP un A-Levels vidējo izglītību Latvijā


Starptautiskā vidusskola Exupery (EIS) ir saņēmusi Starptautiskā bakalaurāta (International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP)) vidusskolas izglītības programmas akreditāciju.

Šis apliecinājums vēlreiz apstiprina Exupery skolas atbilstību starptautiskajiem izglītības standartiem un papildina jau iepriekš iegūtās Latvijas Izglītības ministrijas, International Baccalaureate Organization un Cambridge International Examinations akreditācijas. Jau no nākošā mācību gada Exupery Starptautiskās vidusskolas skolēni varēs izvēlēties, kuru no mācību programmām viņi apgūs vidusskolā - IB DP vai A-Levels. EIS ir pirmā skola-pansija, kas piedāvā International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP) un A-Levels vidējo izglītību Latvijā.

IB DP ir starptautiski atzīta izglītības programma, kas sagatavo skolēnus uzņemšanai pasaules vadošajās universitātēs. 11.-12. klašu skolēni izvēlas apgūt sešus mācību priekšmetus: trīs padziļinātā līmenī un trīs pamata līmenī. Divu gadu laikā katrā no priekšmetiem skolēniem ir jāveic neskaitāmi pētijumi un galā jānokārto eksāmeni.

“Mēs dodam bērniem izvēles brīvību, lai viņi varētu apgūt sev vispiemērotāko apmācības programmu, kas viņiem noderēs arī turpmāk izglītojoties augstākās izglītības iestādēs. IB programmas būtība skolēnos attīsta ne tikai akadēmiskās zināšanas, bet arī ļauj pusaudžiem attīstīties kā personībām. Daudzi no vecāko klašu audzēkņiem jau šobrīd skaidri saprot, kurās universitātēs viņi vēlas mācīties un kādā virzienā attīstīties, - sacīja skolas direktors Dmitrijs Vinogradovs. "Jau no nākošā mācību gada piedāvājam saviem skolēniem mācīties kā dienās programmās, tā arī skolā-pansijā, kurā nodrošinam uzturēšanos."

Atgādinām, ka martā Exupery Straptautiskā skola uzsāka atlasi stipendiju programmai. Saskaņā ar stipendijas konkursa noteikumiem skolēniem no Latvijas un citām valstīm tiek piedavātas 10 stipendijas mācībām starptautiskajās IB vai A-Level programmās. Stipendijas tiek piedāvātas gan mācībām diens programmā, gan arī skolas-pansijas programmā.


Exupery Starptautiskā vidusskola ir pirmā un vienīgā starptautiskā skola-pansions Baltijas valstīs, dibināta 2016. gadā.

Exupery Starptautiskā vidusskola ir IB World Schools, Starptautisko skolu padomes (CIS) locekle un piedāvā apmācības programmas bērniem vecumā no 2,5 līdz 18 gadiem. Skolas viena no priekšrocībām ir tā, ka 10., 11. un 12. klašu skolēniem ir iespēja izvēlēties atbilstošāko mācību programmu – IB DP vai A-Levels.

Pierakstīties jaunumu vēstkopai