Jaunumi

Gatavošanās EIS Skolēnu padomes vēlēšanām

Skolas dzīvi pieaugušie organizē tā, kā viņiem šķiet vislabāk. Un bērni ievēro šo plānu, cenšoties pierādīt sevi visos etapos. Tomēr, bieži vien, viņi ir iespiesti rāmjos, ko nosaka pieaugušie, balstoties uz saviem priekšstatiem par to, kā tam vajadzētu būt. Šādos brīžos bērniem ir svarīgi, lai tiem būtu iespēja piedāvāt savas idejas - kā padarīt skolas dzīvi pilnīgāku un interesantāku. Tādēļ, ka skola ir telpa, kas radīta bērniem, nevis pieaugušajiem.

Un ir skaidrs, ka tādas lietas labāk padodas komandā, kurā katrs var realizēt, pierādīt sevi un saņemt citu atbalstu. Tāpēc mēs izveidojām savu Studentu padomi. Šeit jaunieši ierosina un īsteno savas idejas, kas, viņuprāt, skolā pietrūkst un kā attīstīt jau esošos projektus. Tas attiecas arī uz tematisko pasākumu un festivālu organizēšanu, brīvprātīgo programmām, mācību dienas optimizāciju, kā arī pilnīgi jauniem formātiem skolai.

Piedaloties šādu pasākumu sagatavošanā, bērni mācās strādāt komandā, kopīgi risināt mērķa uzdevumus un savstarpēji vienoties. Nupat skolā norisinājās aktīva gatavošanās Skolēnu padomes vēlēšanām. Katrā klasē notika prezentācijas, kurās bērni stāstīja par saviem plāniem šim mācību gadam. Pēc balsošanas no katras klases jau skolas līmenī tiks atlasīti vairāki kandidāti, un pavisam drīz mēs uzzināsim šī gada Skolēnu padomes komandu.
Skolas dzīve