Jaunumi

Ekziperī Starptautiskā skola ir iekļuvusi Latvijas skolu reitinga topā

Sasniegumi
Ata Kronvalda fonds publicējis ikgadējo skolu reitingu, un pēc 2021.-2022.mācību gada rezultātiem mēs ieņēmām 11.vietu starp visām Latvijas skolām.

Mēs bieži stāstām, kā mūsu bērni iegūst godalgotas vietas olimpiādēs, un kā mēs priecājamies un lepojamies ar viņiem. Bet mums pieaugušajiem, protams, ir grūti patiesi saprast, ko šajos brīžos jūt bērni. Šodien ir tā diena, kad jutāmies kā bērni, kuri pēc ilga un smaga darba ieņēma pirmo vietu. Un tas, protams, ir ļoti patīkami. Apsveicam visus skolas skolotājus un audzēkņus – tā ir jūsu uzvara. Un vēlamies apsveikt mūsu audzēkņu vecākus – bez jums un jūsu atbalsta mēs to nebūtu varējuši.

Tajā pašā laikā, protams, ir svarīgi saprast, kā tiek aprēķināti skolu reitingi. Papildus skolas un akadēmiskās programmas kvalitātes kopvērtējumam tiek ņemtas vērā arī vietas, kuras skolēni ieņem valsts un starptautiskajās olimpiādēs. Mēs, Ekziperī, nekad neuzstādam kā mērķi šīm dalībām un uzvarām. Un mēs nespiežam bērnus to darīt, jo olimpiādes un konkursi rada stresu, kas ne būt ne visiem nāk par labu. Mums ir daudz svarīgāk, lai skolēns pats vēlētos piedalīties, bet mēs jau palīdzēsim sagatavoties. Un mūsu IB Starptautiskā Bakalaurāta programma ir veidota tā, lai skolēni paši izvēlas sev tīkamos virzienus un priekšmetus. Pateicoties programmai, viņi nebaidās uzdot jautājumus, kļūdīties, kritiski domāt un pārbaudīt sevi. Un tieši tas mūs patiesi iepriecina. Augsta vieta reitingā ir tikai rezultātu atspoguļojums un iemesls svinībām.