Jaunumi

Vecāku tikšanās

Vecāku tikšanās skolā parasti asociējas ar vecāku sapulcēm un jautājumiem par mācībām, sekmību un eksāmeniem. Tas viss, protams, ir svarīgi, bet vai šādas tikšanās palīdz veidot vecāku kopienu? Un vai šāda kopiena vispār ir vajadzīga?

Šķiet, ka vecāki var izmantot savu pieredzi, redzējumu un saiknes, lai mainītu skolu un pavērtu jaunas iespējas skolas un bērnu attīstībai. Un šķiet, ka tādas kopienas ietvaros, kurā vecāki var apmainīties ar idejām savā starpā, apspriest tās ar skolas administrāciju un skolotājiem, tas notiek daudz efektīvāk.

Un arī pavisam vienkārši - tā vecākiem ir iespēja atrast jaunus draugus. Tāpēc nolēmām mūsu vecākiem sarīkot neformālu tikšanos. Turklāt, šogad mums ir pievienojušās daudzas jaunas ģimenes, tādēļ īpaši svarīgi šķita satikties un iepazīt vienam otru nepiespiestā gaisotnē.

Tikšanās laikā atklājās, ka mūsu vecākiem ir daudz kopīgu interešu, paziņu un sarunu tēmu (bez akadēmiskajām). Šajā aizrautīgajā sarunā dzima idejas kopīgiem plāniem, bērnu aktivitātēm un vienkārši jautriem stāstiem. Kāds tētis mums pastāstīja, ka tad, ja pret skolu izturēties ne tikai praktiski, bet ar siltumu, tad šīs sajūtas tiek nodotas bērnam. Un tas ir svarīgi.
Paldies visiem, kas piedalījās! Arī turpmāk aicināsim vecākus uz šādām tikšanām. Bija jauki!
Pasākumi