...
Jaunumi

EIS sākumskola - mācāmies uzdot jautājumus un rast uz tiem atbildes

Katru dienu mēs saskaramies ar nepieciešamību pierādīt savu viedokli: skolā, darbā un mājās. Spēja apspriest un vienoties ievērojami atvieglo gan mūsu, gan apkārtējo dzīvi. Un, pats galvenais, tas ļauj paplašināt savu pasaules uztveri un radīt kaut ko jaunu. Bet nevarēšana noved pie pārpratumiem, strīdiem, un katrs paliek pie sava viedokļa.

Tāpēc mums šķiet tik svarīgi iemācīties uzdot jautājumus un rast uz tiem atbildes, strādāt komandā, aizstāvēt savu pozīciju, bet uzklausīt citu viedokli. Piemēram, mūsu sākumskolas skolēni IB PYP programmas ietvaros strādāja pie tēmas “Kas mēs esam laikā un telpā”. Komandās viņi apsprieda un meklēja atbildes par konkrētiem cilvēku migrācijas piemēriem: cēloņiem, ietekmējošiem faktoriem, sekām un izaicinājumiem. Un pēc tam, kad bērni katras komandas ietvaros vienojās par kopīgu nostāju, komandas iepazīstināja viena otru ar saviem secinājumiem, un savu pozīciju aizstāvēšana sākās jau komandu līmenī.

Un svarīgi šķiet ne tikai tas, ka bērni izpētīja un uzzināja daudz jauna par patiešām sarežģītu tēmu, bet arī tas, ka viņi varēja attīstīt jaunas prasmes, kas viņiem noteikti noderēs turpmākajās mācībās un pēc tam dzīvē.
Skolas dzīve