...
Jaunumi

Montessori nodarbības

Pats vienkāršākais veids bērnu attīstībai bērnudārzā, ir rotaļlietas. Bērns spēlējas ar mašīnu, lelli, klucīšiem un iepazīst apkārtējās pasaules uzbūvi. Bet Montessori nodarbībās rotaļlietu nav. Jo rotaļlietas rada bērnam konkrētus tēlus un sniedz stereotipisku izklaidi. Bet mums šķiet, ka apkārtējā pasaule ir tik interesanta, ka rotaļlietas vienkārši nav nepieciešamas. Savukārt, Pirmsskolas uzdevums ir ieinteresēt bērnu un pārliecināties, lai bērns mācītos radīt jaunus tēlus, un ar šo tēlu palīdzību apgūtu pasauli.

Montessori nodarbības palīdz bērnam pāriet no konkrētiem uz abstraktiem jēdzieniem, tādējādi mācoties analizēt un eksperimentēt ar apkārtējo vidi. Piemēram, rotaļājoties ar dažādu krāsu materiāliem, bērni mācās orientēties decimālajā sistēmā. Brūnas kāpnes palīdz sajust biezumu, sarkani stieņi - garumu. Bet sensorajā zonā priekšmeti atšķiras pēc formas, svara un izmēra, kas palīdz attīstīt motoriku, taustes izjūtu, uzmanību un atmiņu. Speciālās sensorās kastes tiek piepildītas ar dabīgiem materiāliem – čiekuriem, smiltīm, dažādiem graudiem vai šķidrumu. Tādējādi bērns ne tikai redz un pieskaras materiāliem, bet arī analizē to dažādās īpašības.

Rezultātā - bērnus nemitīgi aizrauj dažādas aktivitātes, kamēr viņi paši iedziļinās tos interesējošās tēmas būtībā: vai tā būtu matemātika, valoda, sensorika, vai arī priekšstats par apkārtējo pasauli kopumā.

Vairāk informācijas par Ekziperī pirmsskolu lasiet mūsu mājas lapā: https://exupery.lv/lv/preschool
Skolas dzīve