Jaunumi

2024.gada 16.marta Exupery vidusskolā notiks konference "Iekļaujošās izglītības nākotne"

Pasākumi
ekziperī vidusskolā notiks konference par iekļaujošo izglītība
2024. gada 16. martā "Ekziperī" Starptautiskā vidusskola (EIS) rīkos plaša mēroga starptautisko konferenci "Iekļaujošās izglītības nākotne". Konference pulcēs pedagogus un vecākus, ar mērķi palielināt izpratni par iekļaujošo izglītību un veicināt diskusijas par tās nākotni.

Konference tiek rīkota kā interaktīvā platforma pedagogiem, vecākiem, skolu vadītājiem, ļaujot dalīties ar labo praksi iekļaujošā izglītībā, tehnoloģijām, kas pielāgotas dažādām skolēnu vajadzībām, kā arī par praktiskām stratēģijām iekļaušanas veicināšanai. Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferencē uzstāsies Latvijas un starptautiskie speciālisti. Galvenie vieslektori ir Dr. Elizabete Džoja Šafere (Dr. Elizabeth Joy Shaffer, ASV) un Marijka Mailza (Marijke Miles, Lielbritānija). Dr. Šafera ir bērnu ergoterapeite un "Therapeutic Innovations International" organizācijas dibinātāja. Savukārt M. Mailza ir NAHT SEND organizācijas padomes priekšsēdētāja un Lielbritānijas Nacionālās Speciālās Izglītības Neirozinātnes foruma dalībniece.

"Iekļaušanai izglītībā ir izšķiroša nozīme, jo tā nodrošina iespēju visiem bērniem, neatkarīgi no viņu spējām vai atšķirībām, iespēju mācīties un attīstīties atbalstošā vidē. Tas veicina daudzveidību, paaugstina piederības sajūtu un sagatavo skolēnus reālajai pasaulei, kurā cilvēkiem ir dažādas prasmes un pieredze. Iekļaujošā izglītība ir vērsta ne tikai uz skolēniem ar īpašām vajadzībām, bet arī uz īpaši apdāvinātiem. Tā uzlabo vispārējo mācību pieredzi, veicinot izpratni, sadarbību, un veidojot līdzjūtīgāku un harmoniskāku sabiedrību", - Brenna Vestona Bela, konferences organizatore, lektore un EIS Mācību atbalsta nodaļas vadītāja.

Konferences galvenie punkti:

Starptautiskie lektori: nozares profesionāļi no ASV, Lielbritānijas un Latvijas dalīsies pieredzē par piederības sajūtas radīšanu skolēniem ar īpašām vajadzībām, inovatīvām iekļaujošas izglītības stratēģijām, efektīvām metodēm mācību vides bagātināšanai un daudzām citam tēmām.

Diskusijas un kontaktu nodibināšana: Visiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties sarunās, semināros, apaļā galda diskusijās, komunicējot ar pedagogiem un vecākiem no dažādām pasaules valstīm.

Daudzveidīgas tēmas: skolotāju sagatavošana darbam iekļaujošās izglītības jomā, progresīvu tehnoloģiju izmantošanu darbā ar bērniem ar īpašām vajadzībām, spēcīgas skolēnu atbalsta sistēmas izveide, pozitīvas skolas kultūras veidošana, iekļaujoša pedagoģija valodas apguvējiem un izpratne par galvenajām iekļaujošās izglītības tendencēm pasaulē.

Bezmaksas dalība: saskaņā ar iekļaušanas principiem, mēs vēlamies dot iespēju piedalīties jebkuram gribētājam. Dalībai obligāti nepieciešama reģistrācija - https://exupery.lv/lv/apply-conference-inclusive-education. Reģistrācijas termiņš – 2024. gada 15. marts.

Pasākuma valodas: Konference norisināsies latviešu, angļu un krievu valodās, kas padarīs to pieejamāku plašākai, daudzveidīgākai auditorijai.

Vairāk informācijas par konferenci - https://exupery.lv/lv/inclusive-education-conference