Skolēna dzīve

Atbalsta komanda

Atbalsta personāla galvenais mērķis ir izveidot un organizēt izglītības iestādē
atbalsta sistēmu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, sekmējot skolēnu
iekļaušanu izglītības procesā.

Psihologs
Natalya Lugoveca
natalja.lugoveca@exupery.lv

Strādā ar skolēniem, skolotājiem un vecākiem, sniedzot tiem konsultācijas un palīdzot izprast grūtības, to rašanās iemeslus un mehānismus, meklēt jaunus risinājuma veidus, apzināties savas stiprās puses, saprast savas dzīves mērķus un vēlmes.

Palīdz risināt emocionālus pārdzīvojumus un konfliktus. Psihologs grūtību risināšanas procesā palīdz cilvēkam atklāt un izmantot paša iekšējos resursus. Sniedz informāciju par bērna attīstības īpatnībām.

Konsultē individuāli vecākus, skolēnus, skolotājus. Ievēro Profesionālās ētikas kodeksu un nodrošina klientam konfidencionalitāti.Konsultē bērnus tikai pēc vecāku konsultācijas un parakstītas atļaujas par darbu ar bērnu.

Speciālais pedagogs
Ilze Krukle
ilze.krukle@exupery.lv

Speciālais izglītības pedagogs sadarbībā ar citiem pedagogiem un atbalsta personālu analizē izglītojamā mācīšanās, psiholoģiskās un adaptācijas problēmas un palīdz noteikt mācību metodes to risināšanai vai iesaka iespējamo palīdzības veidu.

Veic individuālo darbu un sniedz atbalstu skolēniem ar specifiskiem mācīšanās traucējumiem un citām speciālās izglītības vajadzībām.

Organizē individuālu vai grupu speciālās korekcijas darbu ar izglītojamiem, lai, nostiprinātu mācīšanās prasmes, radītu motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Nepieciešamības gadījumā palīdz rast pielāgojumus, lai bērns labāk varētu apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes.

Sniedz konsultācijas skolēnu vecākiem un pedagogiem. Informē vecākus par skolēna mācību grūtībām un kopīgi meklē veidus to novēršanai.

Logopēds
Anzela Gurjeva
anzela.gurjeva@exupery.lv

Skolas logopēds ir speciālists ar pedagoģisko izglītību un skolotāja logopēda kvalifikāciju.
Aktivizē bērna interesi par dzimto valodu, rosina viņā motivāciju pārvarēt runas un valodas traucējumus.
Nodarbībās tiek strādāts pie:

 • Skaņu izrunas traucējumu novēršanas;
 • Fonemātiskās uztveres attīstīšanas;
 • Vārdu krājuma bagātināšanas un aktivizēšanas;
 • Saistītās runas attīstīšanas;
 • Valodas leksisko tēmu apguves;
 • Agramatismu novēršana runā, lasīšanā un rakstīšanā;
 • Rakstīšanas prasmju pilnveidošanas;
 • Lasīšanas prasmju pilnveidošanas.
 • Logopēds atbild logopēdiskā darba gaitu, citu speciālistu piesaistīšanu korekcijas darbam, ja tas nepieciešams, kā arī konfidencialitātes saglabāšanu attiecībā uz informāciju, kas iegūta par skolēnu.

  Skolēnu interešu pulciņi
  Hip-Hops

  Mūsu hip-hop nodarbības ļauj realizēt sapni par moderno deju un dejošanu. Tas palīdz viņiem būt pārliecinātākiem un atvērtākiem pret citiem žanriem un kultūrām.

  SKOLAS AVĪZE
  Skolas projekti

  Plastmasas atkritumu vākšanas projekts

  Atkritumi un plastmasa ir viens no lielākajiem draudiem apkārtējai videi. Par laimi, ikviens no mums var palīdzēt atbrīvoties no šī stresa dabai. Mēs ar prieku paziņojam, ka drīz uzsāksim mūsu plastikāta atkritumu, tādu kā - pudeles, plastikāta salmiņi, glāzes, šķivji, vākšanas projektu. Kad konteineris būs piepildīts ar plastikāta atkritumiem, mūsu vasaras skolas Ekziperī dalībnieki izmantos šo plastikātu oriģinālas instalācijas izveidošanai. Pievienojieties mums Planētas glābšanā!

  Rūpes par klaiņojošiem dzīvniekiem

  Filantropija ir globāli apzinīgu pilsoņu stūrakmens. Mūsu 7. klases skolēni, kuru vada skolotāja Chloe Rickard un skolotājs Rex Summa, nesen uzsāka sadarbību ar Cat Care Community - organizāciju, kas rada un uzstāda patversmes Rīgas ielās dzīvojošajiem kaķiem.

  Atkritumu kompostēšanas projekts

  Interesanti, kas ir “vermicomposting”? Tāpat bija ar skolēniem! Skolēni noskaidroja - Vermicomposting ir saistīts ar sliekām, lai kompostētu pārtikas atkritumus, kas veido apmēram 1/3 no mūsu sadzīves atkritumiem. Artūrs Jansons, homo ecos vadītājs, atveda īpašu slieku, Kalifornijas sarkano tārpu paveidu, lai palīdzētu skolniekiem izglītoties un uzsākt viņu klases kompostēšanas projektu.

  Ceļojums senatnē

  Antropoloģijas klase šajā nedēļā apguva arheoloģiskās metodes un pēc tam sāka tās izmantot praksē kopā ar skolotāju Drew Rickard. Izrakumu laikā viņi atrada vairākus interesantus artefaktus!

  Vizuālā apmācība

  Viens no EIS pamatprincipiem ir stingra ticība vizuālajai apmācībai. Ņemot vērā šo filozofiju, EIS ir pieejami informatīvie dēļi, uz kuriem skolēni var parādīt savus darbus no projektiem, prezentācijām un ekskursijām. Šie dēļi veido dinamiskus, pārdomātus galaproduktus, lai iedvesmotu ikvienu izglītojamo, kas iet tiem garām!

  Kā pareizi iestādīt koku?

  Izglītība - process, kura efektivitāti būtiski ietekmē tādi faktori kā laiks, uzmanība un rūpes. Nesen 1.klases skolēni EIS teritorijā iestādīja kokus, kas jau tuvākajos gados kļūs par to izaugsmes spoguli - bērni augs līdzi saviem kokiem. Tie kļūs par iedvesmas avotu skolas audzēkņiem, apgūstot mūsu planētas ekoloģiju. Koki dod mums skābekli, kalpo par mājām dažādiem dzīvniekiem, savā lapotnes ēnā paslēps no tveices, un būtībā ir bioloģiski nekaitīgs un atjaunojam resurss. Sākums lielajai draudzībai mūsu skolēnu un jauno kociņu starpā ir ieguldīts!

  Ceļojumi

  EIS bērnudārzs: Rīgas Zoodārzs

  Tradicionāli mācību gada beigās EIS ir ekskursiju laiks! Jūnija sākumā mūsu Ekziperī bērnudārza jaunākie audzēkņi viesojās Rīgas zooloģiskajā dārzā. Tur bērni varēja redzēt voljēros staigājošos dzīvniekus, kā retus un eksotiskus, tā arī bieži sastopamus mūsu apkārtnē, krāšņus putnus, rāpuļus, kā arī mājdzīvniekus, un uzzināja par to ieradumiem. Tā bija jautrības, prieka un atklājumiem pilna diena!

  4.klasē: York 2019

  Projektā “Kur mēs esam vietā un laikā” ietvaros, mēs apmeklējām Jorku, Apvienotajā Karalistē. Mēs pētījām, kā iepriekšējās civilizācijas ir ietekmējušas mūsdienu sabiedrību, galveno uzmanību pievēršot sistēmām un tehnoloģijām, kuras tās izgudroja. Mūsu izvēle krita uz Jorku, jo tajā joprojām ir saglabājusies romiešu, vikingu un viduslaiku civilizācijas ietekme.
  Mēs apmeklējām Jorkšīras Aviācijas muzeju, lai izpētītu aeronavigācijas attīstību, Jorvika vikingu centru - lai aplūkotu dzīvi Jorkā Vikingu periodā, un visbeidzot Jorkšīras muzeju, lai iepazītos ar romiešu un viduslaiku periodiem. Skolēni patiešām izbaudīja šo jauno pieredzi un komunikācijas iespējas ar citiem cilvēkiem, kas deva tiem papildus iespēju attīstīt savas angļu valodas zināšanas. Sava ceļojuma beigās, skolēni devās uz vietējo ķīniešu restorānu. Viņi patstāvīgi komunicēja ar personālu un pasūtīja savas maltītes.

  Austrālija

  EIS 6. un 7. klases skolēni devās uz Austrāliju! Mūsu audzekņiem bija ļoti plaša programma, sākot no nakšņošanas akvārijā līdz vietējo skolu apmeklējumiem. Un, protams, viņiem arī bija vairākas tikšanās ar Austrālijas slavenākajiem iemītniekiem: ķenguriem, haizivīm un daudziem citiem!

  Minhene

  Mūsu skolas 2., 3. un 4.klašu audzēkņu brauciens uz Minheni, Vācijā, kļuva par unikālu iespēju tuvāk iepazīties ar vienu no dinamiskākajām un radošākajām nācijām Eiropā.
  Brauciena dalībnieki BMW muzejā iepazinās ar šī industriālā milža izveidošanas vēsturi, uzzināja daudz jauna par tā darbības un attīstības posmiem mūsdienās.
  Bavārijas galvaspilsētā mūsu bērni apmeklēja tehnikas šedevru un dabas zinību muzeju “Deutsches Museum”, kurā ir iespēja nolaisties šahtā un iegūt elektrību ar Dinamo mašīnas palīdzību, pabūt kosmiskajā raķetē un sarežģītu formulu starpā atrast ķīmisko reakciju patieso krāšņumu, sajust lepnumu par cilvēces izgudrojumiem un izprast Pasaules evolūcijas procesus. Skolas audzēkņi bija pārsteigti par izstādē redzētajām jaunākajām tehnoloģijām, kā arī pagātnes inženieru atjautību un izgudrošanas spējām.
  Bērni paviesojās arī Jūras dzīves akvārijā un Planetārijā.

  Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

  Lai izpētītu māju koncepciju un veidus, kā tās ir veicinājušas mūsu kultūras un identitātes izjūtu, 1. un 2. klase apmeklēja Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

  Labdarība

  Labdarības akcija "Exupery Giving Tree 2020"

  Esam tik ļoti priecīgi, ka mums apkārt ir tik gadīgi cilvēki kā jūs! Šajā svētku sezonā kopā esam sagādājuši dāvanas vairāk nekā 60 bērniem no sociālās dienas aprūpes centra “Kauguri”, kur mācās bērniņi ar īpašām vajadzībām un bērnu nama "Zīļuks", kurā mitinās krīzes situācijā nonākuši bērni.

  Paldies jums visiem, kas piedalījās, un mēs turpināsim strādāt ar dažādām organizācijām un meklēsim veidus, kā palīdzēt un atbalstīt!

  Rīgas Balle 2019

  Labdarības pasākums Rīgas Balle 2019, kas notika pilsētas slavenajā Melngalvju namā, bija viens no visu gadu žilbinošākajiem un neticamākajiem notikumiem. EIS ar prieku atbalsta šādus vēsturiskus, kulturāli bagātus svētkus, un lepojas ar savu audzekņu iesaistīšanos vakara deju pasākumā.

  Labdarības akcija "Exupery deserts"

  Ar prieku paziņojam, ka mūsu labdarības akcija “Exupery deserts”, kurā bez mūsu skolas piedalījās arī Baltcom radio labdarības programma “Zaļā lampa”, portāls Ziedot.lv, kā arī Rīgas un Jūrmalas labākie restorāni, savāca 4 090 eiro Markusam Bērziņam! Tas ir fantastisks rezultāts! Markusam Bērziņam, kurš ir no Valmieras, ir bērnu cerebrālā trieka, un steidzami bija nepieciešama mūsu palīdzība, lai viņš pabeigtu rehabilitācijas kursu un sāktu staigāt!

  Apmeklēts sociālās aprūpes centrs “Liepa”

  2017. gada 28. aprīlī EIS studenti apmeklēja sociālās aprūpes centru “Liepa”. Šī pasākuma mērķis bija palielināt sociālo izpratni un veicināt dialogu starp dažādām vecuma un sociālajām grupām, dalīties un rūpēties, mācīties cieņu pret vecāka gadagājuma cilvēkiem un gūt izpratni par dažādām dzīves problēmām.

  Vēlākā ierašanās skolā (rītos):
  autobuss
  Agrākā izbraukšana no skolas (pēcpusdienās):
  Pierakstīties jaunumu vēstkopai