EIS "Uzmanību!"

Cienījamā EIS kopiena,

Lūk, novembra numurs mūsu HeadsUp! biļetenu šogad. Šis ir tumšs un lietains laiks, bet mēs to piepildījām ar svētkiem, labdarības projektiem, jauniem sasniegumiem un mācīšanās prieku. Izbaudiet un gaidiet vairāk!
head of eis artūrs piļkēvičs
Artūrs Piļkēvičs
2023.gada novembra numurs
latvia flag
russia flag
united kindom flag
Šis ir mūsu trešais ziņu izlaidums video formātā, kurā piedalās Artūrs Piļkēvičs.

Rudens svētki - bazārs, labdarība un daudz kas cits

3. novembrī mēs svinējām ikgadējos Rudens svētkus. Bija daudz aktivitāšu, kas bija saistītas ar priecīgu ražas sezonas svinēšanu. Visi skolēni un skolotāji tika aicināti nākt uz skolu, tērpušies sava mīļākā varoņa kostīmā, un lielākā daļa atbalstīja šo iniciatīvu. Mūsu pirmsskola organizēja tirdziņu jeb gadatirgu, kurā visu pirmsskolas grupu audzēkņi par īpašā pasākuma naudu varēja iegādāties un pārdot kādu mājās ceptu maizīti un svaigus augļus. Viņi vingrināja matemātikas un komunikācijas prasmes angļu valodā un apguva uzņēmējdarbības jēdzienu, vienlaikus būdami ļoti mīļi.
Mūsu sākumskolas skolēniem notika īpaša asambleja, kurā skolēni stāstīja par dažādiem veidiem, kā cilvēki visā pasaulē svin ražas novākšanas laiku, un paziņoja īpašā durvju dekorēšanas konkursa uzvarētājus. Turklāt, atzīstot, ka ražas sezona ir jāsvin, daloties, visu vecuma grupu skolēni piedalījās pārtikas vākšanas akcijā organizācijai "Labdarības māsas", un 3. klases skolēni devās nogādāt pārtiku šai organizācijai. Arī vidusskolas un vidusskolas ēkā notika jautras aktivitātes, sākot ar asambleju, kam sekoja skolēnu padomes organizētās aktivitātes un uzdevumi, un noslēdzoties ar tērpu konkursa uzvarētāju paziņošanu. Kopumā tā bija mācību, jautrības un svinību pilna diena!

Austrijas studentu viesošanās

Novembra otrajā nedēļā Eksiperī viesojās 13 Austrijas studentu grupa. Šis ir otrais sadarbības gads ar Austrijas skolu https://www.sfgl.at/, kad mēs kopā pētām klimata pārmaiņu un vides jautājumus. Skolēni apmetās viesģimenēs un mūsu internātā, apmeklēja klases, piedalījās vietējos izbraukumos un patiesi iejutās Exupery dzīvē. Rezultāts - viņi bija sajūsmā par savu pieredzi, kā arī veicināja mūsu skolēnu un ģimeņu globālās pilsonības un starpkultūru izpratnes attīstību. Tagad būs mūsu kārta apmeklēt skolu Austrijā!

Matemātikas olimpiāde

3. oktobrī daži no mūsu 11. un 12. klases skolēniem šoruden piedalījās matemātikas konkursā UKMT (United Kingdom Mathematics Trust). Vecāko klašu kārta bija pirmā no trim. Visās kārtās kopā piedalās aptuveni 600 000 - 700 000 skolēnu visā pasaulē. Parasti zelta godalgas piešķir 7 % labāko dalībnieku, sudraba godalgas - nākamajiem 14 % un bronzas godalgas - nākamajiem 21 % dalībnieku. Ar prieku paziņojam, ka 8 mūsu skolēni ieguva bronzu un 2 skolēni - sudrabu.

Apsveicam mūsu skolēnus un viņu lieliskos skolotājus!
bronze and silver awards at the ukmt were achieved by eis students

IB CAS - Drosmes kaste un senioru mājas koncerts

Radošums, aktivitāte, pakalpojums (CAS) ir viens no trim būtiskiem elementiem, kas katram skolēnam ir jāpilda diploma programmas (DP) ietvaros. CAS līdztekus akadēmiskajām studijām iesaista studentus dažādās aktivitātēs, un tā mērķis ir veicināt mācīšanos, aktīvi piedaloties kalpošanā. Tas netiek oficiāli novērtēts. Tomēr studenti pārdomā savu CAS pieredzi kā daļu no DP un sniedz pierādījumus par septiņu mācību rezultātu sasniegšanu.
hospital’s project courage box
Šomēnes mēs izceļam dažus mūsu 11. klases skolēnu projektus. Pirmais projekts ir balstīts uz slimnīcas iniciatīvu "Courage Box", kuras mērķis ir atvieglot maziem bērniem ārsta apmeklējumu slimnīcā, dāvinot viņiem nelielu dāvaniņu procedūras beigās. Vairāk par šo iniciatīvu lasiet šeit. Tāpēc, lai palīdzētu šai iniciatīvai, mūsu skolēni vāca rotaļlietas, un starp klasēm pat notika sacensības. Viņi izveidoja vēstījumu, kas tika nosūtīts ar Toddle, savāca un nogādāja rotaļlietas, padarot to par veiksmes stāstu.
Vēl viens CAS projekts bija koncerta apmeklējums un organizēšana senioru nama iemītniekiem. Skolēnu atziņas: "Šī pasākuma mērķis ir sagādāt prieku un izklaidi senioriem, veicinot kopības un saiknes sajūtu. Mēs ticam, ka mūzikas spēks var pozitīvi ietekmēt viņu dzīvi." Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šo projektu!

4. grupas zinātniskais projekts ar ISR

4. grupas projekts ir obligāta, kopīga un starpdisciplināra darbība, kas IB diploma programmas dabaszinātņu studentus rosina novērtēt zinātnes nozīmi, izmantojot praksē balstītu mācīšanos. Tā mērķis ir arī attīstīt komunikācijas prasmes, izprast zinātnes un tehnoloģiju izmantošanas ētiskās sekas un attīstīt izpratni par vairāku disciplīnu izmantošanu, lai risinātu sarežģītas reālās pasaules problēmas.

Exupery skolēni var izvēlēties bioloģiju, fiziku, ķīmiju un datorzinātnes, un grupas projekta dienā skolēni strādāja grupās pie projektiem, kuru kopējā tēma bija ūdens. Skolēni ar autobusu devās uz dažādām vietām Rīgā un ņēma jūras, ezeru un upju ūdens paraugus, ko izmantoja savos pētījumos kopā ar krāna un dzeramo ūdeni. Daži pētījumu tēmu piemēri ir dažādu ūdens filtrēšanas sistēmu efektivitātes salīdzināšana, secinājumu izdarīšana par ūdens paraugiem no vides viedokļa un daudzi citi. Turklāt mēs aicinājām iesaistīties arī skolēnus no Rīgas Starptautiskās skolas, un šādā veidā bija vēl jautrāk. Dienas noslēgumā skolēni prezentēja sava pētījuma rezultātus un pārdomas par iegūto pieredzi. Paldies visiem iesaistītajiem skolēniem, skolotājiem un administratoram, kas palīdzēja organizēt šo mācību dienu!

Vizīte no Tartu

Mums bija prieks uzņemt 15 skolotājus no Igaunijas skolas Tartu Erakool.

Vizītes laikā mūsu igauņu kolēģi iepazinās ar mūsu izglītības programmām un mācību metodēm. Viņus uzņēma mūsu skolas direktors Arturs Pilkevics, un viņi apmeklēja pirmsskolas (K3) un 1.-5. klases klases, kā arī vēroja mācību stundu 6. klasē.
tartu erakool and exupery international school colaboration
Tas nozīmē, ka mūsu pedagogi ne tikai ievēro programmu, bet arī ņem vērā skolēnu intereses, tādējādi veicinot bērnu zinātkāri. Šo holistisko pieeju ļoti atzinīgi novērtēja skolotāji no Igaunijas, un viņi izrādīja lielu interesi ieviest līdzīgu pieeju savā darbā. Vizīte bija brīnišķīga domu apmaiņa, un tās rezultātā mēs saņēmām uzaicinājumu apmeklēt Tartu Erakool, ko mēs ar prieku pieņēmām.
Mūsu sākumskolas direktore un PYP koordinatore Kristīne Atrensa atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem. Visspilgtāko iespaidu uz mūsu viesiem atstāja mūsu divējāda pieeja mācībām.

Vieglatlētikas diena

Mūsu skolēni no dažādām klasēm piedalījās Starptautiskajā skolu vieglatlētikas dienā Nacionālajā Rīgas sporta manēžā! Mums bija sīva konkurence no tādām skolām kā Rīgas Starptautiskā skola, Latvijas Starptautiskā skola, Žila Verna Franču skola un Rīgas Vācu skola. Mūsu neticamā komanda, kurā bija 13 skolēni no 3. līdz 5. klasei, parādīja savas super sportiskās prasmes! Kamēr meitenes pārliecinoši uzvarēja stafetes skrējienā un ieguva 3. vietu, mūsu zēni atdeva visus spēkus un ieņēma 4. vietu tajā pašā skrējienā. Viens skolēns no 5. klases ieguva 4. vietu tāllēkšanā, bet vēl viens 4. klases skolēns izcīnīja 3. vietu 60 m sprinta finišā un 2. vietu 200 m sprintā! Apsveicam mūsu skolēnus ar sasniegumiem un dalību. Paldies sporta skolotājai Gintai Strodei par darbu ar skolēniem un, protams, paldies vecākiem par fantastisko atbalstu!

Karls Onorē - panākumi

carl honore talk at exupery international school
Mums bija tā privilēģija uzņemt Karlu Onorē, divkārtēju TED lektoru, autoru, žurnālistu un lēnās kustības pārstāvi Exupery International School. Savā izcilajā lekcijā viņš uzsvēra, cik svarīgi ir kontrolēt mūsu dzīves ritmu. Viņa runas galvenais vēstījums ir patiesi dziļš un var mainīt jūsu dzīvi. Padomājiet par to: "Lēno filozofiju var apkopot vienā vārdā - līdzsvars. Esiet ātri, kad tas ir nepieciešams, un lēni, kad to prasa situācija. Centieties dzīvot "tempo giusto", pareizajā tempā, kā to dara mūziķi." Savā lekcijā Honorē kungs dalījās arī pārdomās par Exupery International School īstenotajām pieejām: "Es mīlu šo vietu.
Tas ir ne tikai estētiski pievilcīgs, bet arī rada nomierinošu atmosfēru. Es redzu, kā šeit var pieņemt lēnāku tempu, pamatojoties tikai uz skolas ētiku. Kā bijusī IB skolniece es saprotu, cik svarīga ir zināšanu teorija, pārdomas, debates un emocionālās inteliģences veicināšana. Šie jēdzieni labi saskan ar manām idejām, jo nevar padziļināti iedziļināties zināšanu sfērā, neatvēlot laiku, lai palēninātu tempu."

"Draudzīgā diena" personāla vidū

Izveidota saules gaismas komiteja

Mūsu darbinieku vidū ir izveidota Saules komiteja - skolotāju un darbinieku grupa, kuras uzdevums ir veicināt draudzīgu un pozitīvu darba atmosfēru, organizējot sociālus pasākumus, svētku iniciatīvas un nelielas svinības. Kā vienu no pirmajām iniciatīvām komiteja ir organizējusi "Draugu dienas" dienu, kurā darbiniekiem bija iespēja rakstīt pārsteiguma pateicības partnerim, kas tika saņemti izlozes kārtībā, un kuras kulminācija bija darbinieku kopā sanākšana, kurā tika paziņotas un svinētas dzimšanas dienas! Urā un paldies, dārgā komiteja!
"Viela pārdomām" - Pieteikšanās koledžā un gaidāmais gadatirgus
Viens no būtiskākajiem, bet bieži vien aizmirstajiem uzņemšanas procesa koledžā aspektiem ir laiks. Cenšoties tikt uzņemtam savā sapņu koledžā, nepietiek tikai uzrakstīt esejas un iesniegt pieteikumu. Skolēniem, vecākiem un konsultantiem ir rūpīgi jāizvērtē dažādas nianses, tostarp tas, vai pieteikties agrīnās uzņemšanas kārtā. Selektīvās uzņemšanas jomā laiks un pieteikšanās stratēģija ir ļoti svarīgi.
eis baltic universities fair 2023
Vairāk par to, cik svarīgi ir savlaicīgi pieteikties, lasiet šeit, bet arī atzīmējiet savus kalendārus! 6. decembrī mēs rīkosim otro universitāšu gadatirgu Baltijas valstu augstskolām, kas piedāvā studiju programmas angļu valodā. Nāciet, un jums būs iespēja apskatīt augstskolu prezentācijas, tikties un klātienē sazināties ar sev tīkamo augstskolu uzņemšanas komisiju pārstāvjiem. Dalība izstādē ir bez maksas pēc reģistrācijas: https://exupery.lv/lv/baltic-universities.
Pieteikšanās agrīnajā kārtā var palielināt varbūtību saņemt uzņemšanas vēstuli, taču tikai tad, ja studenti ir pienācīgi sagatavojušies. Tāpēc, papildus labām sekmēm, skolēniem jau laikus jāizpēta augstskolu iespējas un jāiepazīstas ar koledžām, kuras viņi apsver.
Tuvojas: iezīmējiet savos kalendāros!
12.decembrī
Ziemas koncerts sākumskolā
13.decembrī
Ziemas koncerts bērnudārzā
15.decembrī
X-Factor
No 18.decembra līdz 8.janvārim
Ziemas brīvdienas skolēniem
18. un 19.decembrī, 8.janvārī
Skolotāju darba dienas / skolēniem nav jāiet skolā
No 25. līdz 29.decembrim
9.janvārī
2. semestra pirmā diena
Pierakstīties jaunumu vēstkopai
facebook ikoniņa ekziperī starptautiskā vidusskola
instagram ikoniņa ekziperī starptautiskā vidusskola
youtube ikoniņa ekziperī starptautiskā vidusskola
Cookies managing
We use cookies to provide the best site experience.
Cookies managing
Cookie Settings
Cookies necessary for the correct operation of the site are always enabled.
Other cookies are configurable.
Essential cookies
Always On. These cookies are essential so that you can use the website and use its functions. They cannot be turned off. They're set in response to requests made by you, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms.
Analytics cookies
Disabled
These cookies collect information to help us understand how our Websites are being used or how effective our marketing campaigns are, or to help us customise our Websites for you. See a list of the analytics cookies we use here.
Advertising cookies
Disabled
These cookies provide advertising companies with information about your online activity to help them deliver more relevant online advertising to you or to limit how many times you see an ad. This information may be shared with other advertising companies. See a list of the advertising cookies we use here.